„Pačiolio“ norminių aktų sąvadai – aktualūs ir susisteminti, patogūs naudoti ir nuolat atnaujinami Jums patogiausia forma.
plačiau...
„Pačiolio sąvadai“ KLASIKA - nuo 19 Lt metams.
„Pačiolio e. sąvadai“ E. KARTA - nuo 111 Lt metams.
plačiau...
 
„Pačiolio sąvadai“ KLASIKA - nuoseklūs pakeitimai, aiški pateikimo forma, patogi dokumentų analizė.
„Pačiolio e. sąvadai“ E. KARTA - greita informacijos paieška, operatyvi pakeitimų peržiūra, lanksti vartotojo aplinka.
plačiau...
 
Pasirinkite pagal savo poreikį ir užpildykite užsakymą.
plačiau...
 
Pačiolio sąvadų“ ir „Pačiolio e. sąvadų“ komplekto privalumai.
plačiau...
Apskaitos, mokesčių ir teisės aktualijos 2005 metų teminiuose seminaruose
Balandžio pradžioje bendrovė „Pačiolis“ pradeda buhalteriams skirtą 2005 metų teminių seminarų ciklą, kurį sudarys penki seminarai aktualiais apskaitos, mokesčių ir teisės klausimais.
Seminarus rengia ir ves aukščiausios kvalifikacijos specialistai, buhalteriams gerai žinomi lektoriai: doc. dr. auditorius Gediminas Kalčinskas, auditoriai Gintaras Juškauskas, Jūratė Greimienė, Rita Zakalskienė ir teisininkas, žurnalo „Juristas“ vyriausiasis redaktorius Vaidotas Dauskurdas.
Ciklas prasidės seminaru „Buhalteriams aktualūs Akcinių bendrovių įstatymo ir Juridinių asmenų registro klausimai: teisinės nuostatos, apskaita ir mokesčiai“. Balandžio mėnesį daugelyje akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių vyksta eiliniai visuotiniai akcininkų susirinkimai. Todėl šiame seminare nemažai dėmesio bus skiriama finansinės atskaitomybės tvirtinimo juridiniams aspektams, visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimų (pelno (nuostolių) paskirstymo, rezervų sudarymo ir pan.) atspindėjimui apskaitoje. Bus nagrinėjama bendrovės nuosavo kapitalo sudėtis, privalomas nuosavo ir įstatinio kapitalo santykis, įstatinio kapitalo didinimas (mažinimas), kitos buhalteriams aktualios teisinės nuostatos ir su šiais klausimais susijusių įrašų finansinėje apskaitoje atspindėjimo bei atskleidimo finansinėje atskaitomybėje, taip pat – mokesčių klausimai. Toks buhalteriams aktualių klausimų aiškinimas turėtų būti ypač priimtinas seminaro klausytojams: tuo pačiu metu jie sužinos ir juridinius, ir apskaitos, ir mokestinius niuansus. Ne paslaptis, kad nedidelėse įmonėse buhalteriams dažnai tenka atlikti ir juristo funkcijas. Šis seminaras jiems bus ypač naudingas, nes Lietuvoje tokio pobūdžio seminarai dar nebuvo organizuojami. Seminaras ne mažiau aktualus ir didelių įmonių buhalteriams: atlikę įrašus apskaitoje pagal netinkamai sudarytą akcininkų susirinkimo protokolą jie gali patirti nemažų nemalonumų. Tokių protokolų pagrindu rizikinga daryti įrašus apskaitoje, nes akcininkų sprendimus galima užginčyti. Kaip rodo teisinė praktika, prieš dešimtį metų pagrindiniai advokatų klientai buvo besisteigiančios įmonės, o paskutinius trejus metus daugiausiai laiko skiriama ginčams tarp akcininkų spręsti.
Gegužės mėnesio seminaras „Buhalteriams aktualūs Civilinio kodekso klausimai: teisinės nuostatos, apskaita ir mokesčiai“ aktualus tuo, kad Civiliniame kodekse yra nemažai buhalteriams aktualių nuostatų, susijusių su Mokesčių administravimo, Gyventojų pajamų mokesčio, Laikinuoju mokėjimų eilės tvarkos ir kitais įstatymais. Pavyzdžiui, Mokesčių administravimo įstatyme įtvirtinta, kad mokesčiai apskaičiuojami taikant sandorio, ūkinės operacijos arba jų grupės turinio viršenybės prieš formą principą. Sandoriai priklauso civilinės teisės reguliavimo sričiai. Sandoriai, sudaromi siekiant gauti mokestinę naudą, siejasi su Civiliniame kodekse įtvirtintais tariamaisiais ir apsimestiniais sandoriais. Tokie sandoriai gali būti priskiriami niekiniams, t. y. jie negalioja nuo sudarymo momento, nesvarbu, ar yra, ar ne teismo sprendimas pripažinti juos negaliojančiais. Šalys negali patvirtinti niekinio sandorio. Buhalteris tokių sandorių pagrindu negali daryti įrašų sąskaitose, atlikti mokėjimų. Ką jau kalbėti apie mokestines sankcijas įmonei, kai nustatoma, kad sandoris sudarytas siekiant nepagrįstos mokestinės naudos, ar pritaikomos Pajamų ar išmokų apibūdinimo iš naujo taisyklių nuostatos.
Civiliniame kodekse reglamentuojamos pavėluoto atsiskaitymo pasekmės. Pagal bendrą sutartinės civilinės atsakomybės taisyklę asmuo, neįvykdęs ar netinkamai įvykdęs sutartinę prievolę, privalo atlyginti kitai sutarties šaliai jos patirtus nuostolius. Nuostolių atlyginimas yra netesybos ir palūkanos. Teismas negali sumažinti palūkanų, nes jos yra neįrodinėtini minimalūs nuostoliai.
Kiekvienas juridinis klausimas bus nagrinėjamas aptariant ir su juo susijusias apskaitos bei mokesčių taisykles.
Seminare „Buhalteriams aktualūs Darbo kodekso klausimai: teisinės nuostatos, apskaita ir mokesčiai“ bus nagrinėjamos tos nuostatos, su kuriomis buhalteriai dažniausiai susiduria darbe. Šios teisinės nuostatos bus siejamos su darbo užmokesčio apskaita ir mokesčiais (pelno, gyventojų pajamų mokesčiais, valstybinio socialinio draudimo įmokomis ir įmokomis į Garantinį fondą), o aptariant kiekvieną darbo sutarties rūšį – akcentuojamos įmonei ekonomiškai parankesnės sutartys bei darbo užmokesčio pagal šias sutartis apmokestinimo ypatumai.
Darbo kodekse nustatomi atvejai, kai, nutraukiant darbo sutartį darbdavio iniciatyva arba darbuotojo pareiškimu dėl svarbių priežasčių, darbuotojui būtina mokėti išeitines išmokas. Kai darbo sutartis nutraukiama šalių susitarimu, šalys gali tartis dėl piniginės kompensacijos dydžio. Tai nėra išeitinė išmoka, todėl bus akcentuojamos mokesčius reglamentuojančios teisės aktų nuostatos, atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarka, pavėluoto atsiskaitymo pasekmės ir pan.
Dar vienas buhalteriui svarbus klausimas pagal Darbo kodeksą – darbuotojo materialinė atsakomybė. Priėmus sprendimą iš darbuotojo išieškoti įstatymų nustatyto dydžio žalos atlyginimą, svarbu įvertinti mokestines taisykles bei numatyti tinkamą šio sprendimo įforminimą. Todėl bus kalbama apie teisinius ir mokestinius žalos išieškojimo ypatumus.
Pirmieji teminiai seminarai skirti juridiniams klausimams, kurie yra aktualūs buhalteriams. Be teisės normų, bus primintos ir svarbios apskaitos pagal Verslo apskaitos standartus bei mokesčių reglamentų nuostatos, juk gana dažnai įmonė gali arba turi pasirinkti vieną kelią iš keliolikos įstatymuose numatytų. Tačiau, įvertinus apskaitos ir mokesčių reglamentų nuostatas, dažnai tik vienas kelias yra parankiausias.
Šiais metais atskiras seminaras „Neribotos civilinės atsakomybės įmonių (individualių įmonių ir ūkinių bendrijų) apskaita ir apmokestinimas“ yra skiriamas individualioms įmonėms. Idėją organizuoti atskirą seminarą individualių įmonių buhalteriams pasiūlė ankstesnių „Pačiolio“ seminarų dalyviai. Apskaitos pertvarka neaplenkė ir individualių įmonių. Šių metų „Valstybės žinių“ 19 numeryje paskelbtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas, kuriuo buvo panaikinti norminiai aktai, reglamentuojantys ir individualių įmonių buhalterinę apskaitą. Neteko galios Vyriausybės nutarimas Nr. 8, reglamentavęs juridinio asmens teisų neturinčių įmonių buhalterinę apskaitą, Vyriausybės nutarimas Nr. 955, reglamentavęs ilgalaikio turto apskaitą, ir kiti. Priėmus šį nutarimą, neteko galios visi norminiai aktai, pagal kuriuos buvo tvarkoma apskaita individualiose įmonėse, ūkinėse bendrijose. Tame pačiame „Valstybės žinių“ numeryje paskelbtos Individualių įmonių ir ūkinių bendrijų naujos buhalterinės apskaitos taisyklės, kurios buvo patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. vasario 4 d. įsakymu. Deja, šie pasikeitimai sukėlė didžiulę sumaištį. Perskaičius taisyklių septynis punktus, paaiškėjo tik tiek, kad individualios įmonės, kurios sudaro finansinę atskaitomybę, vadovaujasi Verslo apskaitos standartais, o toms įmonėms, kurios finansinės atskaitomybės nesudaro, rekomenduojama vadovautis Verslo apskaitos standartais. Pagal Buhalterinės apskaitos įstatymą apskaitos politiką privalo turėti visos įmonės, taip pat ir individualios. Dabar, kai individualių įmonių apskaita norminių aktų nebereglamentuojama, joms ypač svarbu parengti tinkamą apskaitos politiką, kuri leistų apskaitoje nustatyti teisingą įmonės veiklos rezultatą, tikslai ir teisingai apskaičiuoti mokesčius. Todėl didžioji seminaro dalis bus skiriama praktiniams patarimams, kaip individualios įmonės ir ūkinės bendrijos turėtų tvarkyti apskaitą. Taip pat bus nagrinėjami specifiniai šių įmonių apmokestinimo klausimai.
Jau tapo tradicija organizuoti atskirus seminarus, skirtus Pelno mokesčio deklaracijos ir Metinės pridėtinės vertės mokesčio deklaracijos parengimui. Šių metų rugsėjo mėnesį toks seminaras, kuriam organizuoti šis laikas parinktas sąmoningai, taip pat numatytas. Retai mokesčių apskaičiavimą reglamentuojančiuose norminiuose aktuose yra mokesčių mokėtojams palankių nuostatų. Šį kartą reikia džiaugtis galimybe minėtas deklaracijas už ataskaitinį laikotarpį pateikti iki sekančių metų spalio 10 dienos. Juk liaudies išmintis sako: „Neskubėk ir būsi pirmas“. Kaip rodo praktika, norminiai aktai įsigalioja ir atgaline data. Kai kurios įstatymų nuostatos mokesčių administratoriaus komentuojamos po kelis kartus ir vis kitaip. Pelno mokesčio deklaravimas bus aptariamas remiantuis konkrečiais pavyzdžiais, primenant ir įstatymų nuostatas, kurios praktiniame darbe taikomos ne kiekvieną dieną, todėl būna primirštos. Seminarų metu bendrovės „Pačiolis“ specialistai perduos įmonių buhalteriams praktikoje sukauptą informaciją.
Kiekvienas seminaro dalyvis gaus vertingą dalijamąją seminaro medžiagą, kuria galės veiksmingai pasinaudoti praktiniame darbe. Šia medžiaga nebus prekiaujama, ją gaus tik teminių seminarų dalyviai.
 
Atsižvelgiant į būtinybę dalyvauti visuose penkiuose teminiuose seminaruose, seminaro organizatoriai nustatė net 35 % mažesnę seminarų abonemento kainą, nei perkant kvietimus į atskirus seminarus. Abonementai bus parduodami tik iki balandžio 5 dienos!
 
ŽAIBIŠKA INFORMACIJA ĮSTATYMŲ KAITOS STICHIJOJE
 
Prisijungimas "Pačiolio e. sąvadų" vartotojui
E. sąvadų vartotojų prisijungimas: 
Vardas: 
Slaptažodis:
Slaptažodžio sukūrimas (priminimas)
Su visomis UAB "Pačiolis" siūlomomis
prekėmis bei jų kainomis
         kviečiame susipažinti
www.paciolis.lt

UAB “Pačiolis”

Kalvarijų g. 125, LT-08221 Vilnius

Tel. (8~5) 27 00 636

Faksas (8~5) 27 00 541

info@paciolis.lt

 

Įmonės kodas
122030043
PVM mokėtojo kodas
LT220300413
ISSN 1822-1807
 UAB “Pačiolis”, 2005
Dauginti be raštiško
autorių leidimo draudžiama